четверг, 25 февраля 2016 г.

Konferencja inaugurująca projekt Fundacji Rodzinna Przestrzeń w Odessie, Ukraina.

10 lutego w Odessie rozpoczął swoja prace Centrum Socjalnego Wsparcia rodzin przesiedlonych z czasowo okupowanych terenów Ukrainy. 

Odessa za ostatnich 2 lata przyjęła ponad 35 tysięcy wewnętrznych przesiedleńców. Ci ludzie na co dzień mają wielu życiowych problemów. Wśród nich są rodziny z małymi dziećmi i osoby niepełnosprawne, dla których adaptacja w nowym środowisku jest prawdziwym wyzwaniem. Brakuje im mieszkań, pracy i wielu innych rzeczy dla normalnego godnego życia. Projekt Centrum Socjalnego Wsparcia rodzin przesiedleńców w Odessie był napisany żeby pomoc najbardziej wrażliwej kategorii przesiedleńców – rodzinom z dziećmi. W ramach Projektu od lutego w CSW będą nadawane konsultacji w sprawach załatwienia formalności w Urzędach miasta, w przedszkolach i innych placówkach edukacyjnych i medycznych dla dzieci. Będzie nadawana pomóc w poszukiwaniu pracy i mieszkań na wynajem, wsparcie mentorskie. Również będą zorganizowane spotkania integracyjne i zajęcia twórcze dla dzieci z rodzicami. W Projekcie są zaplanowane szkolenia dla bezrobotnych przesiedleńców p.t.
„Strategia poszukiwania pracy” dla ich aktywizacji zawodowej. W czerwcu przewidziana jest wymiana doświadczeń pomiędzy polskimi ekspertami i przedstawicielami ukraińskich NGO i Państwowych służb, pracujących z przesiedleńcami, będzie zorganizowany seminarium-trening pt. „Wsparcie socjalne dla rodzin uchodźców i przesiedleńców. Wsparcie mentorskie”.

Projekt był napisany Fundacją Rodzinna Przestrzeń w partnerstwie z Ukraińska pozarządowa organizacją „Desjate kwitnia” i Odesskim Centrum Zatrudnienia. Termin realizacji projektu 10 miesięcy. Projekt finansowany w ramach Programu RITA - przemiany w regionie Fundacji Edukacja dla Demokracji ze środków Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności.



Olena Rafalik, Prezes Zarządu Fundacji Rodzinna Przestrzeń, specjalnie dla Media IC.

Комментариев нет:

Отправить комментарий